Zatoki – profilaktyka i leczenie chorób zatok!

Zwykle zaczynamy zwracać uwagę na zatoki dopiero wtedy, kiedy dzieje się z nimi coś złego. Ból głowy, nieżyt nosa, problemy z oddychaniem, uciążliwy katar. Prędzej czy później podejrzenie pada właśnie na zatoki.

Niestety, kiedy choroby zatok dają wyraźne i silne objawy, nie ma czasu do stracenia. Z zatokami po prostu nie ma żartów! Brak leczenia może prowadzić do uciążliwych, przewlekłych stanów zapalnych.

W naszym serwisie znajdziesz przydatne informacje o tym, czym są zatoki, jaką pełnią funkcję w organizmie i w jaki sposób można zadbać o ich dobrą kondycję.

Wszystko, co musisz wiedzieć:

ABC zatok - wyjaśnienie, czym są zatoki przynosowe, gdzie się znajdują, jaką pełnią funkcję oraz dlaczego warto o nie dbać.

Zapalenie zatok - przyczyny występowania oraz najczęściej obserwowane objawy stanów zapalnych zatok.

Leczenie zatok - zbiór praktycznych wskazówek na temat terapii zatok. Opracowaliśmy charakterystykę: domowych sposobów, leków bez recepty i leczenia specjalistycznego.

 

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 27 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.