Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Przyczyny przedwczesnego wytrysku możemy podzielić na dwie grupy.

Przyczyny wynikające z problemów biologicznych

Zaliczyć tutaj można:

- infekcje dróg moczowych

- duża czułość żołędzi penisa

- słabe napięcie mięśni zwieraczy cewki moczowej

- nadpobudliwość nerwu sromowego

- zaburzenia neurologiczne

Przyczyny psychogenne – tego typu przyczyny wynikają z doświadczeń oraz nabytych reakcji

- narcyzm, negatywne nastawienie do kobiet – pewna grupa mężczyzn w trakcie stosunku dąży wyłącznie do zaspokojenia własnych potrzeb zupełnie nie dbając o potrzeby partnerki. Ich celem w trakcie seksu jest wyłącznie osiągnięcie własnego orgazmu w jak najkrótszym czasie.

- stres wynikający z zadaniowego podejścia do seksu – obsesyjne pragnienie udowodnienia swojej sprawności seksualnej partnerce może stać się źródłem silnego stresu. Niejednokrotnie obawa i strach przed niespełnieniem się w roli kochanka prowadzi do falstartu i zbyt wczesnego wytrysku.

- nabyty nawyk wczesnego wytrysku powstały na skutek przyzwyczajeń masturbacyjnych – część mężczyzn masturbując się w młodości odczuwało poczucie winy bądź po prostu bało się wykrycia. Na skutek tego starali się w jak najszybszym czasie zaspokoić swoje potrzeby i przyzwyczaili swój organizm do reakcji prowadzących do jak najszybszego osiągania orgazmu.

Oczywiście w przypadku zaburzeń związanych z przedwczesnym wytryskiem należy dokonać konsultacji z lekarzem specjalistą. Tylko wykwalifikowany lekarz będzie w stanie dokładnie ustalić przyczyny Twoich łóżkowych niedyspozycji. Pamiętaj że od właściwej diagnozy zależy powodzenie zastosowanej terapii.