Naturalne leki na potencję

Impotencja nie zawsze jest wynikiem zaburzeń biologicznych czy tez poważnych chorób. Czasami aby przywrócić wzwód leki na potencję nie są potrzebne. W niektórych przypadkach zamiast leczenia farmakologicznego bądź operacyjnego wystarczy zastosowanie naturalnych rozwiązań.

1) Zmiana stylu życia

Niestety w obecnych czasach wielu mężczyzn preferuje siedzący, mało aktywny tryb życia. Często niewielkiej ilości ruchu towarzyszą nieprawidłowe nawyki żywieniowe co dodatkowo prowadzi do nadwagi i zaburzenia funkcji układu krążenia. Oczywiście słaba kondycja i słabe ciało oznaczają mniejszą wydolność seksualną. Niejednokrotnie aby powiększyć swoją sprawność w łóżku wystarczy po prostu zmienić negatywne przyzwyczajenia. Specjaliści zalecają minimum 30 minut ćwiczeń fizycznych 3 razy w tygodniu. Nie chodzi tutaj jednak o forsowne ćwiczenia na siłowni. Wystarczy spacer lub jazda na rowerze. Zamień windę na schody a zamiast spędzać czas przed telewizorem wybierz się na spacer z rodziną. Zacznij dbać o to co jesz. Wzbogać swoją dietę o warzywa i owoce a unikaj pokarmów tłustych. Rady jak odżywiać się z pożytkiem dla organizmu z łatwością znajdziesz w internecie.naturalne na potencję

2) Afrodyzjaki

Wśród wielu pokarmów jakie spożywamy znajdują się również takie które wspomagają nasze libido oraz potencje. Od wieków na temat niektórych potraw krążą legendy. Niestety jedynie kilka z nich w badaniach naukowych wykazało rzeczywistą skuteczność. Za przydatne we wspomaganiu współżycia uznano żeń szeń koreański oraz szafran. Każda z tych substancji wpływała na częstotliwość wzwodu oraz libido. Oczywiście mają one znacznie słabsze działanie niż farmaceutyczne leki na potencję jednak mogą się okazać pomocne we wspomaganiu łóżkowych uniesień. Libido podnoszą również inne przyprawy, takie jak gałka muszkatołowa, goździk, imbir a także czosnek. Pewne działanie wykazała również johimbina ,substancja pozyskiwana z tzw. drzewa lekarskiego rosnącego w Afryce. Powoduje ona zwiększone ukrwienie narządów płciowych. Niestety z używaniem johimbiny wiążą się szkodliwe efekty uboczne.

3) Rzuć palenie

Chociaż ostrzeżenia o negatywnym wpływie papierosów na potencję znajdują się na paczkach papierosów niewielu mężczyzn bierze sobie te ostrzeżenia do serca. Papierosy wyniszczają Twój organizm, przyspieszają starzenie się i zaburzają prace organów wewnętrznych. Co istotne na skutek palenia tytoniu osłabione zostają serce oraz naczynia krwionośne – narządy odpowiadające za Twój wzwód. Rzucenie palenia może być jednym z czynników dzięki którym Twoja potencja wróci do normy.

4) Ogranicz alkohol

Wszystko oczywiście jest dla ludzi, również alkohol. Niestety wypijanie go w zbyt dużych ilościach jest szkodliwe. Przesadzając z alkoholem zatruwasz organizm osłabiając swoją wydolność. Alkohol, szczególnie w postaci czerwonego wina ma również drugie, pozytywne oblicze. Czerwone wino spożywane w niewielkich ilościach wspomaga krążenie i chroni serce. Zdrowszy układ krążenia to również sprawniejsze krążenie w członku a więc silne i prawidłowe erekcje.

5) Psychoterapia

Czasami po po serii badań oraz po konsultacji z lekarzem specjalistą może okazać się że Twoje problemy z erekcją wynikają z problemów psychologicznych. Słaba potencja może być na przykład wynikiem przewlekłego stresu wynikającego z tempa życia, kłopotów w pracy czy rodzinie. W takich sytuacjach skutecznym może okazać się kurs radzenia sobie ze stresem. Psycholog pomoże również w sytuacjach kiedy brak wzwodu wnika z braku akceptacji własnego ciała bądź seksu w ogóle. Czasami zaleci wspólną terapię oraz treningi z partnerką.
Te metody mogą okazać się bardziej skuteczne od tabletki na potencję. Pozbycie się ciężaru psychologicznego bywa czasami najskuteczniejszą metodą przywracającą zdolność współżycia.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 27 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.