JAK WALCZYĆ Z OTYŁOŚCIĄ I NADWAGĄ?

JAK WALCZYĆ Z OTYŁOŚCIĄ I NADWAGĄ?

Otyłość i nadwaga to problem globalny. Nie dotyczy tylko dorosłych, ale coraz częściej także dzieci. Tak dużo osób ma nadwagę, że z roku na rok powstaje coraz więcej akcji i programów, które mają szerzyć wiedzę, a także pomagają w leczeniu. Tyjemy z różnych przyczyn.

Nie zawsze jest to wysokoenergetyczne jedzenie. Niektórzy cierpią, ponieważ muszą zażywać leki, które powodują tycie. Przyglądając się jednak temu problemowi i tak największy odsetek stanowią ludzie, którzy źle się odżywiają. Wcześniej czy później będziemy musieli zacząć o siebie dbać.

Nie zawsze powodem będzie wygląd. W większości przypadkach chodzi już o nasze zdrowie, a nawet życie. Wiele osób narzeka na złe samopoczucie. Zaczynamy się wtedy mniej spotykać ze znajomymi. To wszystko wpływa na to, że jeszcze bardziej pogłębiamy nasz problem. Zatem jak walczyć z otyłością i nadwagą? Przede wszystkim musimy tego chcieć. Często za namową znajomych czy rodziny zaczynamy program, ale szybko z tego rezygnujemy, ponieważ nie mamy odpowiedniej motywacji.

W końcu przed nami wiele zmian. A główne z nich to oczywiście dieta i aktywność fizyczna. Niezależnie od wszystkiego leczenie zawsze zaczyna się od zmiany naszych nawyków żywieniowych. Dieta niskoenergetyczna to klucz do sukcesu.

Nie warto jednak wybierać pierwszej lepszej diety z Internetu, ponieważ możemy sobie jeszcze bardziej zaszkodzić. W tej kwestii najlepiej zasięgnąć rady specjalistów. A ich jest coraz więcej. Mieszkając w większym mieście z pewnością będziemy mieli nie mały wybór. Co więcej dziś mamy już w ofercie wielu klubów, które pomagają w otyłości gotowe jedzenie. Jest to oczywiście zdrowa żywność, a wszystko przygotowywane jest najczęściej rano i rozwożone do klientów.

Kolejne zmiany to zwiększenie swojej aktywności fizycznej. Tu również warto pamiętać, by nie podnosić sobie zbyt wysoko poprzeczki. Nie musimy uprawiać ekstremalnych sportów. Na początek wystarczy nawet spacer. W miarę czasu warto podkręcać sobie tempo. Ważna jest również nasza cierpliwość, ponieważ efekty nie będą szybkie. Aby odchudzanie było zdrowe na tydzień możemy schudnąć najwięcej do 1 kilograma.

ODCHUDZANIE ZACZYNA SIĘ W… GŁOWIE!

Dieta to dla wielu osób synonim głodu, walki, złego samopoczucia i ogólnie wszystko co wiąże się z negatywnymi wspomnieniami. Bo przecież nie każdy ma za sobą dietę i to nie jedną. Jeśli naprawdę mamy takie uczucia to musieliśmy popełnić pewne błędy. Jednym z nich jest złe dobranie diety, a drugi to złe nastawienie.

Trenerzy, który profesjonalnie zajmują się odchudzaniem ludzi mówią wprost, że odchudzanie zaczyna się w głowie! Duże znaczenie ma także dobór odpowiedniej diety, ale to może nam się nie udać w pojedynkę. Dlatego warto wybrać porady specjalistów.

Bo nawet przy tak dobrze dobranej diecie będziemy musieli przekraczać pewne granice, bariery. A te są w naszej głowie. Niezwykle ważne jest nasze podejście już na samym początku. Czy naprawdę tego chcemy? Czy to była nasza decyzja? Czy od tego uzależnione jest nasze zdrowie? Tych pytań może być jeszcze więcej. Ważne jest byśmy przeprowadzane zmiany robili przede wszystkim dla siebie. Wtedy nasza motywacja będzie największa.

Równie ważne jest nasze zdrowie. Kiedy jesteśmy już naprawdę otyli, a nasze życie bywa już zagrożone odchudzanie jest wymagane. Warto przystać na chwilę i wyciszyć się. Odpowiedzieć na nurtujące nas pytania i zacząć nad sobą pracować. Robiąc to bo mama czy chłopak tak chciał możemy w końcu stracić dobry nastrój i z tego zrezygnować. Nie warto od razu się denerwować, gdy na myśli mamy dietę. Owszem wiele osób nie znosi tego słowa i samego procesu. Ale dlaczego?

Głównie dlatego, że ich plan żywieniowy i treningi są źle ułożone. Wymagamy na początku bardzo dużo od siebie w ogóle nie znając własnego organizmu. Będziemy pokonywać granice, ale muszą się one mieścić w naszych głowach. Dlatego tak bardzo poleca się skorzystanie w usług profesjonalistów, którzy na początku sprawdzają nasz organizm i doskonale wiedzą jaki trening i dieta będą dla nas najlepsze. Bo przecież każdy z nas jest inny. Pamiętajmy, że dobre nastawienie do podstawa. I od tego należy zaczynać chcąc zdrowo się odżywiać i skutecznie odchudzić.

ZDROWE ODŻYWIANIE A SPECYFIKI ODCHUDZAJĄCE.

Specyfiki odchudzające idealnie wpasowały się w trendy dzisiejszego świata. Żyjemy bowiem w szybkim tempie. Dlatego też producenci owych specyfików wymyślili cudowne „szybkie odchudzanie”. Mało jest osób, które zastanawiają się jak naprawdę działają owe preparaty.

Po prostu idziemy do apteki lub kupujemy je przez Internet. Tak naprawdę na półkach znajdziemy bardzo szeroki asortyment, aby każdy znalazł coś dla siebie. Czy warto je zastąpić zdrowym odżywianiem? Z pewnością na samym początku ich brania nie będziecie myśleli o kupowaniu zdrowej, świeżej żywności i gotowaniu godzinami w kuchni. Ale po ich odstawieniu poczujemy i zobaczycie, że wszystko wrócić do stanu przed ich braniem. Co gorsza, zdarzają się przypadki, że osoby jeszcze bardziej przybierają na wadze.

Widząc takie efekty niektórzy znów decydują się na zakup specyfików odchudzających. Diety, odchudzanie to dziś bardzo popularne tematy. Osoby, które pracują nam wymyśleniem owych preparatów tworzą je właśnie w taki sposób, aby cały czas je kupować. O różnych efektach działania możemy przeczytać głównie w Internecie, gdzie osoby testują specyfiki odchudzające i dzielą się z nami swoją opinią. Chcąc zacząć zdrowo się odżywiać z pewnością musimy zupełnie wyeliminować napoje i inne produkty, które w konsekwencji tylko szkodzą.

 

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 27 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.