Gdy odchudzanie nie działa.

Otyłość to ostatnio bardzo popularny temat. Właściwie od kilku dobrych lat specjaliści uczulają nas, że ten problem będzie się nasilał.

Głównym tego powodem jest polepszenie poprawy naszego życia. Wydaje się być to dziwne, ale tak naprawdę jest. Zarabiając więcej, więcej również wydajemy i w większości przypadkach te pieniądze wydawane są na jedzenie. Potem następuje ten moment, kiedy zauważymy u siebie wiele dolegliwości, złe samopoczucie i wiele innych niedogodności i nagle chcemy je szybko zmienić. Mamy tu na myśli „szybko schudnąć”. Szukamy wymyślnych diet, dzięki którym w krótkim czasie zgubimy jak najwięcej zbędnych kilogramów. Jest to ekstremalne podejście do całego tematu jakim jest odchudzanie. Odchudzanie wtedy nie działa, ponieważ nasz organizm się broni. Specjaliści od lat nas informują, że głodówki i podobne diety nie mają sensu. Do tego dochodzi stres, który również negatywnie działa na cały proces odchudzania. Naszym problemem jest fakt, że do późniejszych procesów podchodzimy zbyt ekstremalnie.

Gdy odchudzanie nie działa 210x300 Gdy odchudzanie nie działa.Wtedy dieta nie działa. Zatem co możemy zrobić? Sami mamy na to bardzo duży wpływ.  Po pierwsze musimy poukładać sobie wszystko w głowie. Szybkie odchudzanie nie jest możliwe, ponieważ w przyszłości odbije się to na nas, a konsekwencją będzie efekt jo-jo.  Do gubienia zbędnych kilogramów należy podejść z rozwagą. Tutaj musimy zmienić nasze nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną. Nie stanie się to jednak wszystko od razu. Zmiany warto wprowadzać powoli, byśmy lepiej przystosowali się do nowości, a nasz organizm mógł na spokojnie się do tego przyzwyczaić. Stąd też wynika nasz błąd w myśleniu, że diety nie działają. Działają! Odchudzanie to nie jest jednorazowe wyzwanie. Przecież dochodząc do tak wysokiej wagi, również minęło nieco czasu. Dlatego też nie możemy mówić, że odchudzanie nie działa. Zmiany wprowadzajmy stopniowo. Przez co sam ten okres nie będzie dla nas ciężkim czasem. Wręcz przeciwnie. I o to też chodzi, by nasze nowe nawyki żywieniowe utrzymały się jak najdłużej.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 27 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.